Dojeżdżasz do pracy? Potrzebujesz typowo miejskiego auta o małym spalaniu? Na rynku jest wiele propozycji, ale dużo zależy od możliwości finansowych. Trzeba szukać okazji, bo inaczej nie znajdzie się niczego ciekawego. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Nie kupuj od osoby prywatnej

Jeśli nie chcesz się naciąć, lepiej unikaj podejrzanych ofert od osób prywatnych. Często kuszą niską ceną, ale w rzeczywistości nie mogą niczego dobrego zaproponować. W większości są właścicielami i znają wady swoich pojazdów. Bywa, że auta używane Gliwice są po wypadku, a ich kupno nie jest dobrym pomysłem. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest poszukanie dobrego komisu samochodowego. Trzeba tylko wybierać miejsca, które długo działają w branży. W ten sposób zyskamy pewność, że model będzie dobry. Coraz więcej pośredników daje gwarancję na kupiony samochód. To znacznie zwiększa szanse, że model, w który zainwestujemy będzie sprawny i na długo posłuży. Inaczej dealerowi nie opłacałoby się go sprzedawać, bo za jakiś czas musiałby go naprawić.

Sprawdź poziom spalania

To ile spala samochód można wyczytać m.in. w deklaracji producenta. Trzeba dokładnie przeanalizować te dane, żeby wybrać ekonomiczny wóz. Jazda po mieście jest droższa niż na trasie. Korki, sygnalizacja świetlna wpływają na większe zużycie paliwa. Co zatem zrobić, by cieszyć się ekonomiczną, a co najważniejsze, tanią jazdą? Najprostszym sposobem jest porównanie spalania. Im nowsze auto, tym bardziej wydajne. Nowoczesne technologie, które stosuje się w motoryzacji znacząco wpływają na dynamikę i eksploatację pojazdu. Produkowane obecnie samochody, zwłaszcza te hybrydowe, spalają znacznie mniej niż modele wypuszczone na rynek kilka lat wcześniej. Zatem zanim zdecydujemy się na auta używane Gliwice, przeanalizujemy dokładnie parametry techniczne.

A może zainstaluj instalacje LPG…

Jeśli dużo się przemieszczamy, warto zastanowić się nad montażem instalacji LPG. To dodatkowy wydatek, ale szybko się zwraca. Gaz jest znacznie tańszy od benzyny. Rachunki są przez to dużo niższe. Trzeba tylko pamiętać, by znaleźć dobrego wykonawcę, bo źle zamontowany system to więcej szkód niż pożytku. Najlepiej oddać auto w sprawdzone miejsce i do mechaników, którzy znają się na rzeczy, a co najważniejsze, działają w branży od dobrych kilku lat. Tylko w ten sposób możemy liczyć, że prace zostaną dobrze wykonane. Trzeba jednak dobrze przemyśleć tę decyzję, bo choć instalacja LPG ma wiele zalet, to jednak wpływa na szybsze zużycie silnika. Drożej też kosztują coroczne przeglądy.