Oferta dronów jest coraz większa, dlatego przed zakupem warto przyjrzeć się różnym modelom, żeby móc zdecydować się na ten, który będzie dokładnie spełniał nasze wymogi. Rozpiętość cenowa jest tak duża, że na pewno każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Sprawdź, do czego będziesz go używać

Jak wiadomo, drony używane są przede wszystkim do robienia zdjęć, dobrze jest się jednak zastanowić, na jakich zdjęciach najbardziej nam zależy. Jeżeli bowiem chcemy fotografować obiekty, do których nie możemy łatwo wejść, będziemy potrzebować drona, który może latać poza zasięgiem naszego wzroku. Jeżeli natomiast zależy nam na przyjemnych zdjęciach, tylko z wyższej wysokości niż kijek do selfie, wtedy możemy zdecydować się na drony DJI o mniejszym zasięgu. Wybór jest ważny również w zależności od tego, z jakiej wysokości chcemy wykonywać zdjęcia, ponieważ nie wszystkie samoloty bezzałogowe polecą na tyle wysoko, żebyśmy mogli zrobić ładne zdjęcie, jak z samolotu. Co istotne, drony różnią się również możliwością zatrzymania w powietrzu. Niektóre mogą zatrzymać się nawet na kilka minut, inne tylko na sekundy. To ważne, jeśli chcemy robić zdjęcia z tego samego punktu, jak również większa stabilność pomaga w robieniu wyraźniejszych zdjęć.

Dodatkowe funkcje i zestawy

Niektóre drony DJI posiadają specjalne oświetlenie. Spełnia ono zazwyczaj dwie funkcje, przede wszystkim jest informacją dla wszystkiego, co znajduje się w powietrzu, że leci i jest, dzięki temu możemy również wypatrzeć naszego drona na niebie. Z drugiej strony lampy te mogą pełnić funkcję oświetlenia obiektu fotografowanego, choć trzeba pamiętać, że zasięg takiego światła nie jest duży. Warto również przy wyborze zastanowić się, co chcemy mieć w zestawie z dronem. Możemy bowiem dokupić dodatkowe lampy, statywy i inne akcesoria pomagające wykonywać lepsze zdjęcia. Od tego wszystko zależy cena drona. Są one bardzo rozpięte, najmniejsze drony, wielkości dłoni, kupimy już za ponad sto złotych, te najbardziej profesjonalne mogą nas kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy. Nie przeszkadza to jednak pasjonatom i osobom, które wykorzystują te urządzenia komercyjnie.