Botki to buty o których marzy każda z pań, a przynajmniej znaczna większość. Nic w tym dziwnego. Są modne, stylowe. Można się w nich świetnie zaprezentować, a w dodatku pasują do wielu kreacji. Co zrobić, by wybierać je z głową?

Poluj na promocje

Zakup dobrych jakościowo butów, które posłużą na więcej niż jeden sezon to duże koszty. Trzeba zapłacić za materiały, które muszą być wysokie klasy. Nie bez znaczenie jest też wykonanie. Najlepiej by modne botki w tym sezonie
były zszywane, a nie klejone. Trzeba przyjrzeć się wykończeniom. Jeśli będziemy widzieć, że elementy dekoracyjne, jak np. frędzle będą zrobione byle jak, to znak, że lepiej nie inwestować w takie obuwie. Może się okazać, że w niedługim czasie będą się nadawały do wymiany, a nie o to przecież chodzi. Po to inwestujemy w modne botki w tym sezonie, żeby mieć z nich jakąś korzyść i to dłużej niż na kilka tygodni. Dobrze, by buty były wykonane ze skóry, najlepiej cielęcej. To materiał, który najszybciej dopasowuje się do skory. Dobrze dobrane i wyprofilowane obuwie umożliwia wygodne przemieszczanie się. Ma to bardzo duże znaczenie. Buty powinny być dopasowane do naszych nóg. Jeśli będzie nam w nim niewygodnie, nie będziemy się potrafili skupić na wykonywanych na co dzień czynnościach. Może to powodować wiele problemów. Lepiej więc unikać takich sytuacji i dmuchać na zimne. Kupno nowych butów jest dosyć drogie, ale jeśli uda się nam znaleźć ciekawą promocję, możemy zaoszczędzić i to niemało. W cenie przybliżonej do obuwie niskiego sortu zyskamy dobre gatunkowo botki modne w tym sezonie. Wyprzedaże najczęściej maja miejsce w okresach przejściowych, kiedy wchodzą nowe kolekcje. Sprzedawcy muszą zrobić przestrzeń na nowa linie produktów i szybko pozbyć się zalegających na magazynie towarów. To bardzo duże udogodnienie. Warto stawiać na modele w miarę uniwersalne, które będzie można zakładać przez kilka kolejnych sezonów.

Nie zapominaj o rachunku

Ważne jest, by wziąć ze sobą paragon. Buty powinny być trwałe, a przynajmniej te z wyższej półki, jednak nie można wykluczyć ich wad. Jeśli zachowamy rachunek, będzie można je wymieniać i zareklamować. Dzięki temu nie wyrzucimy pieniędzy w błoto. W razie, gdy pojawi się usterka, producent naprawi buty lub tez wymienia je na inne modele. Ewentualnie zwróci pieniądze. Dzięki temu przynajmniej prze czas trwania gwarancji będziemy mieli pewność, że buty będą maksymalnie użyteczne.