Chcesz kupić swój wymarzony samochód, ale nie wiesz, gdzie go szukać? Rozejrzyj się po komisach, ale pamiętaj, że nie wszystkie komisy są dobre. W jaki sposób zatem odróżnić te, do których warto zaglądnąć? Mamy dla Was porady, na co warto zwrócić uwagę.

Nie kupuj od niepewnego handlowca

Wiele osób szuka używanego samochodu, jeszcze więcej już raz taki kupiło. Tym samym są to osoby, które mają już jakieś zdanie na temat miejsc, w których kupili samochody. Warto się zatem z nimi zapoznać. Rzadko zadowoleni klienci piszą pozytywne opinie, jednak jeśli cokolwiek jest nie tak, to na pewno spotkamy się z negatywnymi komentarzami. Zwróćmy na nie uwagę, ponieważ może się okazać, że komis, w którym wybraliśmy samochód ma negatywne opinie, a tym samym możemy mieć obawy, że nasze auto będzie miało przekręcony licznik czy jego stan techniczny jest gorszy niż wygląda na pierwszy rzut oka. Tym samym, że możemy znaleźć inny komis samochodowy Gliwice, ponieważ są takie, które mają bardzo wysokie opinie.

Komis przy salonie jest zawsze najpewniejszy

Bardzo często przy salonach samochodowych znajdują się w komisy, w których znajdują się perełki motoryzacyjne. Wynika to z tego, że salony mają najczęściej oferty rozliczenia części nowego samochodu poprzez oddanie starego. Co ważne, auta te są zawsze dokładnie sprawdzane, mają też pewną historię. Przede wszystkim zanim trafią do sprzedaży, są też usuwane wszelkie usterki, a także wymieniane płyny i części eksploatacyjne, dzięki czemu kupując takie auto, możemy od razu cieszyć się jazdą, a nie zawitać najpierw u mechanika, żeby go dobrze przygotować. Oczywiście, takie auta są zazwyczaj droższe od tych rynkowych, ale bardziej pewnych, używanych aut nie znajdziemy. Mamy też zawsze książkę serwisową i możemy ją prowadzić dalej, pokazując przyszłemu kupującemu pełną historię naszego samochodu.

Sprowadzane samochody to zawsze ryzyko

Jeżeli chcesz kupić samochód sprowadzony, dwa razy się nad tym zastanów. Może się bowiem okazać, że auto to przeszło duży wypadek, do tego ma przekręcony licznik i tak naprawdę jego historia jest bardzo niepewna. Tym bardziej, że nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować zwykłymi sposobami, choć coraz częściej różne marki mają bazy ogólnoświatowe, gdzie są historie wszystkich kupionych samochodów, choć nie jest to jeszcze reguła i nie obejmuje starszych modeli, przed tym, jak te systemy zostały wprowadzone.