Decydując się na kupno samochodu używanego musimy być bardzo ostrożni, wybierając źródło z jakiego go kupujemy. Nie wszystko co bowiem piszą sprzedawcy w ogłoszeniu jest prawdą. Na szczęście są sposoby, żeby choć trochę upewnić się, że stan pojazdu jest zadowalający. O czym należy pamiętać?

Kupowanie samochodu od osoby prywatnej

Często zdarza się, że szukając ogłoszeń bierzemy pod uwagę tylko te, które pochodzą od osób prywatnych. Pamiętajmy przy tym, że nie każdy kto nie posiada komisu jest uczciwy. Dlatego przed zakupem dobrze jest sprawdzić dokładnie stan samochodu. Idealnie jest, jeśli samochód od początku był serwisowany a Autoryzowanej Stacji Obsługi czyli ASO, dzięki temu na pewno mamy bardzo dokładnie wypełnioną całą książkę serwisową i nie musimy się niczym martwić. Nawet jeśli coś nie zostało zrobione, to w przypadku gorszego stanu, znajdziemy o tym stosowne informacje. Brak książki może być już dla nas sygnałem ostrzegawczym. Poza tym, pamiętajmy też, żeby nie wierzyć we wszystko co mówi nam sprzedający, szczególnie jeśli samochód był sprowadzony zza granicy. Takie auta najczęściej mają cofnięte liczniki i są po prostu przygotowane do sprzedaży, jednak ich stan techniczny może pozostawiać wiele do życzenia. Zawsze powinniśmy pojechać na stację diagnostyczną i dokładnie sprawdzić pojazd. Nawet jeśli się nie zdecydujemy to stracimy tylko kilkadziesiąt złotych a nie tysięcy złotych.

Możesz zgłosić się do komisu

Drugą możliwością jest komis samochodowy Gliwice. Oczywiście, wiele osób uważa, że to właśnie tam robionych jest najwięcej przekrętów przy sprzedaży samochodów i rzadko możemy trafić na coś naprawdę sensownego. Dlatego warto odwiedzić te miejsca, które są pewne. Najlepsze komisy są integralną częścią salonów samochodowych. Dzięki temu wiemy, że auta te zostały na pewno sprawdzone przez profesjonalistów i są przygotowane do jazdy. Dowiemy się też o wszelkich niezbędnych naprawach, które ewentualnie będziemy musieli w niedalekiej przyszłości wykonać. Nierzadko samochody takie są trochę droższe od tych dostępnych na rynku, ale mamy pewność co do ich stanu. Najczęściej mają też wymienione wszystkie płyny i części eksploatacyjne, jak filtry czy klocki hamulcowe. Dostajemy też gwarancję. Taki komis samochodowy Gliwice to pewność odnośnie stanu technicznego używanego samochodu, który może być nasz.