Kupując samochód z góry otrzymujemy podstawowe wyposażenie. Warto jednak zastanowić się, co jeszcze może być przydatne w naszym nowym pojeździe, żebyśmy czuli się w nim bezpiecznie i mieli maksymalny komfort jazdy. Co może okazać się przydatne?

Gadżety, które poprawią nasze bezpieczeństwo

Lusterko fotochromatyczne ułatwi nam jazdę nocą. Dostosowuje się bowiem do zmieniającego się światła i ustrzeże nas przed oślepieniem ze strony jadących za nami kierowców. Dobrze sprawdza się kierownica wielofunkcyjna, na której możemy zmieniać ekrany komputera pokładowego, sterować radiem czy nawigacją. Nie odrywamy rąk od kierownicy, tym samym cały czas panując nad naszym pojazdem. O dziwno istotne są również uchwyty na napoje, na które wiele osób nie zwraca uwagi. Dzięki nim możemy bezpiecznie położyć kubek z kawą lub butelkę bez obawy o wylanie czegokolwiek. Jest to wygodne rozwiązanie szczególnie w czasie długich podróży. Dla lubiących dużo rozmawiać dobrym rozwiązaniem jest wbudowany zestaw głośnomówiący, który łączy się z naszym telefonem za pomocą technologii bluetooth. Nie musimy obawiać się również mandatów za rozmowę przez komórkę podczas jazdy. Coraz częściej w samochodach montuje się kamery cofania. Czujniki parkowania są już w zasadzie standardem. Kamera jeszcze bardziej ułatwi nam parkowanie tyłem, pokazując dokładnie ile miejsca nam pozostało i jak musimy kierować autem, żeby zmieścić się w wybranym przez nas miejscu.

Rozwiązania dla lubiących nowoczesne technologię

Wciąż rzadko używaną technologią jest HUD, dzięki któremu najważniejsze informacje wyświetlają nam się na przedniej szybie samochodu. Mazda Bytom poszła w tym temacie o krok dalej i w najnowszych wersjach zamontowała ciekłokrystaliczny ekranik nad kierownicą, na którym pokazuje się prędkość oraz odległość od samochodów przed nami. Dzięki temu kierowca nie musi spuszczać wzroku, żeby zobaczyć to, co dla niego istotne. Dla tych, którzy poruszają się głównie w miejskim zgiełku, dedykowane zostały czujniki martwego pola w lusterkach. Kierowca informowany jest o tym, że w niewidzianym przez niego obszarze, znajduje się inny pojazd. Dla wygodnych wymyślono również kluczyk zbliżeniowy. Już nie musimy szukać kluczyków po kieszeniach, wystarczy, że jest on z nami w samochodzie, a odpalić możemy poprzez odpowiedni przycisk. Mazda Bytom wychodząc na przeciw przepisom o całorocznej jeździe ze światłami, montuje w swoich pojazdach automatyczne światła, które w zależności od pory dnia zmieniają się z dziennych, na nocne. Nie musimy się już martwić o ewentualny mandat.