Kolejny model z kolekcji Mazdy to samochód, jak zawsze oszczędny i bezpieczny, a jednocześnie o pięknym wyglądzie i niezwykle dobrej sterowności. Każdy kierowca, który jeździł poprzednimi modelami Mazdy na pewno zachwyci się także Mazdą 6.

Wybierz swoją wersję

Pierwsza Mazda 6 została zaprezentowana w 2002 roku, a więc już ponad dziesięć lat temu. Dziś można wiele z tych samochodów kupić na rynku aut używanych. Nadal są to bardzo sprawne samochody w sam raz do miejskiej jazdy. Dobrze sprawdzają się również, jako samochody rodzinne, zwłaszcza w wersji kombi, która posiada większy bagażnik. Nie bez powodu Mazda ta została nawet wyróżniona drugim miejscem w europejskim konkursie na samochód roku. Po pięciu latach Mazda wprowadziła druga wersję tego modelu. Kilka nowości zostało wprowadzonych, zarówno w mechanice, jak i w designie. Jeśli chodzi o wygląd i ułatwienia to na przykład bardzo dobrym pomysłem są lusterka ze zintegrowanymi kierunkowskazami. Dzięki temu zwiększone jest bezpieczeństwo i widoczność na drodze. Mazda Zabrze zawsze stawia na bezpieczeństwo. Kolejna wersja tego samochodu, czyli już Mazda 6 III zaprezentowana została zaledwie trzy lata temu. Odświeżona, prezentowała się naprawdę dobrze. W kolejne dwa lata później nastąpił lifting tego pojazdu, zmiana dotyczyła między innymi wyglądu przedniej części maski. To naprawdę teraz samochód na nasze czasy.

Możliwości Mazdy

Mazda Zabrze oferuje samochody, które są naprawdę doskonałym połączeniem dla tych, którzy chcą jednocześnie samochodu oszczędnego, pakownego oraz osiągającego ciekawe prędkości. Mazda 6 doskonale się wpisuje w ten typ. Silnik 2,2 – litrowy diesla gwarantuje niskie spalanie i jednocześnie dobre osiągi. Do setki przyspieszymy w niej w minimalnie ponad dziewięć sekund. Jak na auto miejskie to naprawdę dobry wynik. Z kolei prędkość maksymalna to aż dwieście dziesięć kilometrów. Tyle, oczywiście nie rozwiniemy na normalnej drodze, ale na wyścigach czemu nie? Może warto zainwestować w Mazdę Zabrze właśnie, jako w auto wyścigowe? To coraz bardziej popularne hobby, nawet dla osób, które na co dzień zajmują się zawodowo zupełnie innymi sprawami. Przy jednoczesnym spalaniu niewiele ponad pięć litrów na sto kilometrów to jeden z najlepszych wyborów, jakich możemy dokonać. Jeśli wybierzemy nową Mazde 6 dostaniemy trzy lata gwarancji. Jednak decydując się na używany samochód również możemy mu zaufać, ponieważ Mazda Zabrze jeździ sprawnie przez długie lata.

Wiesz, co jest najlepsze

Dzięki naszym informacją, już wiesz zapewne, że Mazda to jeden z najlepszych wyborów, jakich możesz dokonać, gdy poszukujesz odpowiedniego dla siebie samochodu. Mazda Zabrze prowadzi się wyjątkowo dobrze, jej przyczepność nie pozostawia nic do życzenia. Nawet przy kiepskiej jakości drogi oraz, gdy jest ślisko w Mazdzie możesz czuć się bezpiecznie. Dla kierowcy jazda nią to sama przyjemność.