Po zderzeniu na drodze zaczynamy się zastanawiać nad naprawą samochodu. Jeśli możemy nim jeździć to jesteśmy w dobrej sytuacji, gorzej jeśli do czasu naprawy nie ma możliwości korzystać z pojazdu. Tym bardziej zależy nam wtedy na szybkiej naprawie szkód i otrzymania pieniędzy z ubezpieczenia.

Naprawa po kontakcie z ubezpieczycielem

Gdy jesteśmy poszkodowani w stłuczce to musimy zgłosić się do swojego ubezpieczyciela. To z nim będziemy załatwiać wszystkie formalności, nie z firmą, w której wykupione ma ubezpieczenie OC sprawca. To zmieniło się w tym roku, ponieważ jeszcze do niedawna trzeba było kontaktować się właśnie z tym drugim. Powodowało to brak zaangażowania i dbania o jakość usług tych firm, a my wybieraliśmy tym samym OC nie z myślą o sobie, więc nam na tym nie zależało. Teraz jest inaczej, dlatego warto zastanowić się nad wyborem ubezpieczyciela i dokładnie sprawdzić dodatkowe usługi. Po tym kontakcie musimy czekać na przedstawiciela firmy, który zrobi nam wycenę naszego samochodu. Do tego czasu nie możemy nic naprawiać, bo nie zostanie to uwzględnione w kosztorysie. Jeżeli po jego otrzymaniu uważamy, że kwota jest zaniżona, możemy odwołać się od decyzji, dobrze ją jednak argumentując. Następnie otrzymujemy pieniądze na konto i możemy wbrać warsztat, do którego udamy się z naprawą. Pamiętajmy jednak, że jeżeli mechanik wyliczy nam, że będzie to kosztować więcej, niż kwota którą otrzymaliśmy, będziemy mogli dopłacić do tego z własnych pieniędzy albo szukać tańszego serwisu.

Zgłoś się do profesjonalistów

Możesz zgłosić się też do profesjonalnej firmy, która oferuje naprawy bezgotówkowe Zabrze. Dzięki temu nie będziemy musieli przejmować się wyceną i kosztorysem, ponieważ nie będziemy otrzymywać gotówki od ubezpieczyciela. Oddajemy samochód do wskazanego nam przez firmę warsztatu, która wykona usługę. Możemy być pewni, że użyte zostaną oryginalne części i najlepszej jakości materiały. Niezależnie od tego ile wyniesie naprawa, nie musimy niczego dopłacać, ponieważ za naprawę firma rozlicza się z naszym ubezpieczycielem, bez naszego zaangażowania. Nie musimy się więc martwić o żadne formalności. Tym samym naprawy bezgotówkowe Zabrze stają się doskonałą alternatywą dla szybkiego i bezproblemowego pozbywania się szkody po stłuczce.