Kupno samochodu to duże wyzwanie. Nie każdy jest w stanie temu podołać. Często samochody mają takie same lub bardzo podobne parametry, a opinie na forach motoryzacyjnych są bardzo zróżnicowane. Jeśli nie możemy się zdecydować, umówmy się na jazdę próbną.

Dealer ci pomoże

Kupno nowego samochodu ma sporo zalet. Przede wszystkim znamy historie napraw od samego początku. Dokładnie wiemy, w jakim samochód jest stanie. Co ważne to od nas w dużej mierze zależy, jak długo auto będzie eksploatowane. W przypadku starszych modeli jest to bardzo ważne. W praktyce okazuje się, że te same samochody, ale serwisowane w rożnych miejscach można użytkować w bardzo różny sposób. Niektóre przypominają prawdziwe rzęchy, a inne są sprawne i dobrze się je prowadzi. Jeśli już zdecydujemy, że weźmiemy auto z salonu, poprośmy o pomoc konsultanta. Dealer Mazda Gliwice pomaga w podjęciu decyzji zakupowych i radzi na co zwrócić uwagę. To bardzo ważne. Trzeba mu tylko powiedzieć, w jakim celu potrzebujemy auta, czy potrzebujemy samochodu przestronnego, czy też wystarczy nam typowo miejski model. Po przedstawieniu tych wytycznych dealer Mazda Gliwice pomaga nam dobrać najlepsze rozwiązanie. Warto zdać się na jego zdanie, bo ma doświadczenie i będzie wiedział co nam doradzić, żebyśmy byli zadowoleni.

Umów się na jazdę próbną

Kluczową kwestią przy wyborze jest jazda testowa. Oczywiście należy wcześniej sprawdzić parametry techniczne i inne kluczowe elementy, ale nie jest to rzecz najważniejsza. Wsiadając za kółko musimy czuć to coś co sprawia, że jego prowadzenie będzie czystą przyjemnością. Okazuje się, że teoretycznie podobne modele kieruje się zupełnie inaczej. Są kierowcy, którzy pierwszy raz wsiądą za kółko i będą z tego powodu bardzo zadowoleni. Co ważne nie będą się chcieli przesiąść na nic innego. Żeby to jednak zweryfikować trzeba się koniecznie umówić na jazdę próbną. Wystarczy tylko zadzwonić do najbliższego dealera i umówić się na jazdę testową. Grafik zostanie ustalony i dopasowany do naszych potrzeb. Jazda testowa trwa około godziny i składa się z dwóch części. W pierwszej konsultant omawia działanie wszystkich ważniejszych funkcji i tłumaczy, jak pracują dane mechanizmy. Po wysłuchaniu części teoretycznej za kółko przesiada się sam zainteresowany. To doskonała okazja, by zweryfikować, czy Mazdy dobrze się prowadzi. Na tej postawie można podjąć decyzję zakupową.