Czym dokładnie są płytki lastrykohttp://dagmaplytki.pl/blog/post/plytki-lastryko-powracajcy-trend? Z pewnością wielu z was spotkało się z tego rodzaju wykończeniem wnętrz, chociażby przyglądając się temu, jak wykończone są klatki schodowe. To właśnie tam najczęściej, do wykończenia, używano płytek lastryko. Płytki te jednak zyskują coraz większą popularność, w dużej mierze ze względu na swój estetyczny wygląd, jak również – niezwykłą łatwość, jeśli chodzi o ich utrzymanie. Co jednak musimy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na położenie takich płytek w naszym mieszkaniu?

Przede wszystkim – z czego dokładnie wykonane są płytki lastryko?

Zanim przejdziemy do omówienia zalet, którymi odznaczają się płytki lastryko, warto jest dowiedzieć się, z czego są one wykonane. Płytki te, są mieszanką różnego rodzaju gresów, najczęściej wielokolorowych, które połączone są ze sobą szarym lub białym cementem. Taki dobór materiałów sprawia, że płytki te są nie tylko bardzo eleganckie, ale też – niezwykle wytrzymałe. W dużej mierze właśnie z tych względów, płytki lastryko cieszą się cały czas rosnącym zainteresowaniem. Nie jest to jednak jedyna przyczyna, dla której trend związany z wykończeniem wnętrz płytkami lastryko powrócił. Ich utrzymanie w czystości jest niezwykle intuicyjne i tak naprawdę nie wymaga żadnych, skomplikowanych zabiegów.

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się najlepiej płytki lastryko?

Skoro wiemy już, co sprawia, że płytki lastryko cieszą się tak dużą popularnością, pora odpowiedzieć sobie na inne pytanie, a mianowicie: w jakich pomieszczeniach, będą się one prezentowały najlepiej? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Prawda jest bowiem taka, że płytki te będą doskonale pasowały zarówno do kuchni, jak również do łazienki. Nie ma też najmniejszych przeciwwskazań, aby położyć je np. w przedpokoju. Co więcej, wcale nie jest tak, że pomieszczenie, w którym zdecydujemy się położyć płytki lastryko, musi być duże. Wystarczy, że dobierzemy odpowiedni ich kolor, jak również rozmiar i nawet w małym mieszkaniu w bloku, będą się one prezentowały naprawdę rewelacyjnie.

Czy jesteśmy w stanie samodzielnie położyć płytki lastryko?

Bardzo wiele osób zastanawia się, czy można samodzielnie położyć płytki lastryko. Otóż musimy wiedzieć, że w związku z tym, że są one wykonane ze zdecydowanie cięższych materiałów, aniżeli tradycyjne płytki, warto mieć odpowiednią wiedzę związaną ze sposobem kładzenia tego rodzaju płytek. Jeśli zatem nigdy wcześniej nie kładliśmy ich samodzielnie, najlepszym rozwiązaniem, jest zatrudnienie w tym celu wykwalifikowanej ekipy, która będzie wiedziała nie tylko, w jaki sposób położyć tego rodzaju płytki, ale też jakich materiałów do tego celu należy użyć.

Jeśli będziemy mieli na względzie wszystkie zawarte w powyższym artykule informacje, z całą pewnością uda nam się nie tylko dobrać właściwej jakości płytki lastryko do naszego domu lub mieszkania, ale też zadbamy o to, aby zostały one położone we właściwy sposób. Wówczas nasze mieszkanie z całą pewnością będzie prezentowało się oryginalnie i elegancko.