Wypadek na drodze może zdarzyć się każdemu. Decyduje o tym wiele czynników, w tym złe warunki atmosferyczne, zmęczenie, stres. Auto trzeba oddać do naprawy. Środki można pozyskać od ubezpieczyciela. Problem pojawia się, kiedy kosztorys nie pokrywa całkowitych kosztów serwisu. Co można wtedy zrobić?

Wypadek i co dalej?

Jeśli do zdarzenia drogowego doszło nie z naszej winy, należy nam się odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Wyceny dokonuje przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej, który ocenia wielkość szkód, a także ceny za części. O ile koszt usługi jest naliczony prawidłowo i faktycznie pokryje cenę serwisu, to nie ma problemu. Niestety, czasem zdarza się, że kosztorys zaproponowany przez agencję ubezpieczeniową mija się z prawdą. Bywa, że różnica jest naprawdę spora. Wtedy warto skorzystać z pomocy prawnej i zdobyć niezależny kosztorys. Jest o co walczyć, bo ceny mogą być znacznie zaniżone, a szkoda tracić na takie coś pieniądze. Tym bardziej, że solidne naprawienie samochodu po wypadku nie jest proste i nie można powierzyć tej usługi w pierwszym lepszym miejscu. W takiej sytuacji pomoc prawna szkody komunikacyjne wydaje się być nieoceniona.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Jeśli już zdecydujemy się na pomoc prawną, wybierzmy usługi realizowane przez firmy o ugruntowanej pozycji na rynku. Warto sprawdzić, czy są one na wpisane na liście kancelarii kontraktowych niemieckiego Automobilklubu ADAC w Monachium oraz polskiego i niemieckiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej D.A.S. w ten sposób zyskuje się gwarancje, że usługa będzie prawidłowo wykonana. Dobrym pomysłem jest też zweryfikowanie, czy dany przedsiębiorca może się pochwalić jakimiś sukcesami. Tak przekonamy się, czy warto powierzyć mu swój problem. Jeśli kancelaria prawna ma na koncie liczne sukcesy, to znaczy, że skutecznie działa. Doświadczenie oraz współpraca z niezależnymi ekspertami pozwala dokonać bardzo dokładną wycenę. Pomoc prawna szkody komunikacyjne to coraz popularniejsza usługa. Nic dziwnego, bo kierowcy mają większą świadomość. Wiedzą, że mają prawo ubiegać się o swoje. Niestety, takie nieprawidłowe wyceny zdarzają się dosyć często. Warto się przed tym zabezpieczać.

Postaw na kompleksowość

Popularne stają się firmy, które działają kompleksowo. Nie tylko załatwiają wszelkie formalności, ale również naprawiają samochód, a w razie potrzeby pomagają w uzyskaniu środków od ubezpieczyciela. W ten sposób można doprowadzić auto do idealnego stanu w stosunkowo krótkim czasie. Co najważniejsze nie trzeba będzie się tym zajmować we własnym zakresie, a tym samym oszczędzić mnóstwo czasu.