Kupno używanego samochodu jest obarczone sporym ryzykiem. Nigdy nie wiemy na co tak naprawdę natrafimy. Stąd tak ważne jest, by przed sfinalizowaniem transakcji sprawdzić samochód w dobrym punkcie diagnostycznym, np. serwis Toyota Zabrze.

Sprawdź zanim wybierzesz…

Często sprzedawcy próbują nas naciągnąć i sprzedać samochód, który tylko z zewnątrz jest zadbany. W środku natomiast wymaga wielu napraw bądź też nie warto się nad nim w ogóle zastanawiać, bo koszty usunięcia awarii będą znacznie większe niż całkowite opłaty za samochód. Trzeba jednak wybrać dobry punkt diagnostyczny, np. serwis Toyota Zabrze. Wtedy zyskamy pewność, że przeprowadzona ocena będzie rzetelna i trafna. W renomowanych salonach nie ma miejsca na fuszerkę. Pracownicy cały czas muszą podnosić swoje kwalifikacje i stale się rozwijać. Dzięki temu szybko są w stanie zweryfikować, czy dany pojazd faktycznie jest w dobrym stanie, czy też nie warto zawracać sobie nim głowy. Tym bardziej, że branża motoryzacyjna stale się rozwija. Wciąż powstają nowe rozwiązania. Jeśli mechanicy nie są odpowiednio przeszkoleni, to zwyczajnie mogą sobie nie poradzić z naprawą takiej rzeczy. Tym bardziej, że im nowszy samochód, tym bardziej będzie skomplikowany w obsłudze. Ma więcej automatyki i trudniej go naprawić lub stwierdzić, czy wszystko w nim działa. Wprawdzie takie samochody znacznie mniej spalają i są ekologiczne, ale też ich prawidłowa diagnoza jest dużo trudniejsza.

Nie ufaj wszystkiemu co mówi sprzedawca

Sprzedawcy często zdaja sobie sprawę, w jakim ich samochód tak naprawdę jest stanie. Chcą się go po prostu pozbyć i jeszcze na tym zarobić. Dlatego obiecują nam, że samochód jest zadbany i bardzo dobrze utrzymany. Można bez problemu do niego wsiąść i od razu ruszać w drogę. Tymczasem mają świadomość, ze przejechanie nawet kilkunastu kilometrów może grozić tym, że samochód odmówi nam posłuszeństwa. Staniemy na drodze i będziemy zmuszeni poczekać na holowanie. Koszty naprawy będą wysokie i nie zawsze będzie się opłacać inwestować w wóz. Nieuczciwi sprzedawcy są do tego stopnia perfidni, że nierzadko dogadują się ze swoimi znajomym, którzy pracują w małych warsztatach, żeby wzięli samochód na kanał i powiedzieli, że wszystko jest z nim w porządku. Żeby uniknąć tego typu sytuacji, musimy pojechać do punktu, który jest oddalony od miejsca zamieszkania naszego kontrahenta. Najlepiej, żeby był to renomowany zakład, np. Serwis Toyota Zabrze. Tylko wtedy zyskamy pewność, że przegląd będzie dobrze przeprowadzony, a my nie damy się naciąć oszustowi. Ważne jest też, żeby z góry nie nastawiać się, że ktoś jest nieuczciwy, wtedy trudno będzie się nam rozmawiać i załatwiać wszelkie formalności, ale zasada ograniczonego zaufania, podobnie jak na drodze, musi pozostać.