Slow driving to nowy sposób spędzania wolnego czasu, który szturmem podbija serca fanów motoryzacji na całym świecie, również polskich. Pozwala oderwać się od codzienności i zrelaksować po tygodniu ciężkiej pracy.

Czym jest slow driving?

Slow driving to jazda dla przyjemności. Wpisuje się z filozofię slow life, która promuje życie w bliskości z naturą i otaczającą rzeczywistością. To doskonalą metoda odskoczni od pośpiechu, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, bo ciągły stres i nerwy, jedzenie w biegu powodują wiele frustracji i poważnych chorób. Każdemu potrzeba odpoczynku, na który można mieć różny pomysł. Jazda bez konkretnego celu jest ostatnio bardzo popularna. Powstał nawet projekt #pięknedrogi.pl. Celem twórców jest odkrycie inspirujących tras z dala od miejskiego zgiełku, które pięknie wyglądają. Podróże są filmowane za pośrednictwem dronów. W ramach przedsięwzięcia kierowcy mogą zgłaszać propozycje szlaków, które będą zamieszczane na stronie projektu. Slow driving to przede wszystkim spokojna jazda bez stresu i pośpiechu. Kierowcy i pasażerowie mogą podziwiać otaczającą ich przyrodę, poznawać nieznane dotychczas zakątki. Okazuje się, że choć mieszkamy w Polsce od wielu lat, to wciąż nie znamy wszystkich miejsc, a bywa, że boczne trasy blisko lasów potrafią zaskoczyć swoją urodą. Nic dziwnego, że ten nowy sposób spędzania czasu zyskuje coraz większe grono fanów na całym świecie.

Jazda Mazdą to czysta przyjemność

W tę nowa filozofię wpisuje się również Mazda Zabrze. Jazda samochodem tej marki to nie lada gratka. Precyzyjne prowadzenie, stabilna konstrukcja i niesamowite osiągi sprawiają, że każdy kto choć raz usiadł za kółkiem Mazdy nie będzie chciał już prowadzić niczego innego. Nie powinno to dziwić. Samochody zostały zaprojektowane z najwyższą dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Sztywne podwozie powoduje, że Mazda Zabrze idealnie trzyma się nawierzchni, nawet przy dużych prędkościach doskonale wchodzi w zakręty. To spełnienie marzeń większości kierowców. Do tego auta nie zużywają dużo paliwa. Wynika to z wielu rzeczy. Przede wszystkim z ich wagi. Zostały stworzone z lekkiej stali o podwyższonej odporności. Oprócz tego wyposażono je w system i-stop, który polega na unieruchomieniu silnika przy dłuższym postoju, a potem na jego ponownym łagodnym rozruchu. Również wygodne i przestronne wnętrze robi duże wrażenie, ale to tylko niektóre z wielu udogodnień. Nie ma niczego bardziej przyjemnego niż poznawanie nieznanych zakamarków stylową Mazdą.