Przed nami ostatnie upalne dni i szansa, by kupić strój kąpielowy w niskiej cenie na wyprzedażach. Warto z tego skorzystać. Pozostaje jednak odwieczny dylemat co lepsze: bikini czy kostium jednoczęściowy.

Dobierz stój do figury

To w co się ubierzemy wiele o nas mówi. Nie wszyscy wyglądają dobrze w skąpym kostiumie kąpielowym. Panie o rubensowskich kształtach powinny raczej unikać tego typu kreacji. Strój kąpielowy bikini to propozycja dla szczupłych kobiet, bo odkrywa znaczne obszary ciała. O ile w przypadku stroju jednoczęściowego można w jakiś sposób zamaskować mankamenty sylwetki, to w bikini będzie o to trudniej. Grunt to odpowiednio dobrać aranżację. Kostium powinien pasować do naszej osobowości. Jeśli na co dzień jesteśmy nieśmiałe, to strój kąpielowy bikini nie powinien mieć krzykliwych i ostrych kolorów, bo to będzie źle wyglądało. Przy wyborze warto jest się poradzić się sprzedawcy, który powinien pomóc nam coś dopasować. Dobry handlowiec powinien być na bieżąco z najnowszymi trendami i doradzić modny kostium, który będzie dobrze na nas leżał.

Jak zamaskować obfite kształty?

Nie każdy ma idealną sylwetkę. Nie oznacza to jednak, że trzeba się krępować na plaży, a wręcz przeciwnie. Warto jednak zastosować kilka prostych trików, by dobrze się czuć i plażować bez większych kompleksów. Jedną z ważniejszych rzeczy jest przede wszystkim dobrze dopasowany strój. Jeśli mamy parę kilogramów nadwagi można zdecydować się na kostiumy wyszczuplające, które są ściśle dopasowane do skóry i pomagają w formowaniu sylwetki. Sieć gęstych marszczeń doskonale tuszuje niedoskonałości figury. Preferowane są również ciemne kolory, które optycznie zmniejszają figurę. Należy też zadbać o ty, by dobrze dopasować biustonosz. Powinien być idealnie dopasowany. W przypadku kobiet o bujnych kształtach lepiej dobrać zabudowany model, który znacznie poprawi samopoczucie i komfort czasu spędzanego na plaży. Jeśli zależy nam na zamaskowaniu obszernych bioder dobrze jest postawić na zabudowany dół lub pareo, który pozwoli zakryć wszelkie niedoskonałości.

Koniec sezonu – doskonały moment na zakupy

Najlepiej rozejrzeć się za strojem pod koniec sierpnia, kiedy będzie okazja do opalania, ale również rozpoczną się wyprzedaże. Właściciele sklepów, chcąc pozbyć się końcówek serii i przygotować miejsce dla nowej kolekcji, proponują znacznie niższe ceny. To doskonały moment na kupno dobrej jakości strojów kąpielowych, które będzie można z powodzeniem wykorzystać w przyszłości.