Kupno samochodu to spore przedsięwzięcie. Trzeba zachować dużą ostrożność, bo nigdy nie wiemy na co zwrócić uwagę. Może się okazać, że auto, które idealnie wygląda tak naprawdę jest w fatalnym stanie technicznym. Przed sfinalizowaniem transakcji warto jest się dobrze zastanowić i nie podejmować decyzji pochopnie.

Uważaj na okazje

Na stronach internetowych pojawiają się codziennie setki nowych ogłoszeń. Jest w czym wybierać, ale trzeba uważać na nieuczciwych sprzedawców. Są osoby, które skupują auta powypadkowe, remontują je tanim kosztem – często we własnym warsztacie, tak by z zewnątrz dobrze wyglądały, a później sprzedają jako dobre. Przyciągają ceną, bo niejednokrotnie ich propozycja jest niższa niż średni koszt modelu na rynku. Niestety, nie służą na długo. W krótkim czasie po zakupie ujawniają się w nich poważne usterki, których naprawa niejednokrotnie przewyższa koszt całego samochodu. Stąd tego typu okazji lepiej unikać. Jeśli auto jest w dobrym stanie technicznym, to czemu jego właściciel miałaby tak bardzo obniżać cenę. W końcu każdy chciałby zarobić. Lepiej więc przed zakupem sprawdzić cenę rynkową danego modelu. Dobrym pomysłem jest kupowanie pojazdu u sprawdzonego dealera. Trzeba wybrać komis samochodowy Ruda Śląska, który długo działa na rynku. To daje duże prawdopodobieństwo, że zaproponowany samochód posłuży na wiele lat. Często sprzedawcy dają gwarancje rozruchową. W razie, gdyby coś poszło nie tak można przyjechać do salonu i żądać rozpatrzenia reklamacji.

Zanim kupisz, zrób przegląd

Nawet jeśli wydaje się, że samochód będzie w dobrym stanie, a cena też będzie przyzwoita dobrze jest zlecić wykonanie przeglądu technicznego. W ten sposób dowiemy się, czy ma on jakieś poważniejsze wady i czy warto go kupować. W razie, gdyby okazało się, że coś jest nie tak można spróbować negocjować obniżenie ceny i przeznaczenie części kosztów na naprawy. Choć za przegląd trzeba zapłacić to może się okazać, że pojazd jest w złym stanie. Wtedy możemy z niego zrezygnować i nie będziemy ponosili kosztów związanych z drogimi, nieraz, naprawami. Decydując się na zakup samochodu u dealera, należy podjechać do najbliższej stacji diagnostycznej. W ten sposób uda się zweryfikować faktyczny stan pojazdu i mieć pewność, że model będzie nam długo służył. To ważne, bo często wielu z nas patrzy na samochód jedynie z zewnątrz i nie dostrzega poważniejszych wad.
Szukasz dobrego auta? Odwiedź komis samochodowy Ruda Śląska: http://www.pewnyautomobil.pl/