Tablet często określany jest mianem młodszego brata komputera osobistego, czyli laptopa. W rzeczy samej jest w tym stwierdzeniu sporo racji, nietrudno jednak zauważyć sporo różnić pomiędzy obydwoma modelami.

Niepodważalny jest jednak fakt, że zarówno tablet, jak i komputer osobisty, umożliwiają wygodne i komfortowe korzystanie z zasobów sieci.

Tablet, czyli minilaptop

Zasadniczą różnicą pomiędzy tabletem a komputerem osobistym, jest wielkość poszczególnych rozwiązań. Nietrudno zauważyć, że obydwa rozwiązania różnią się przede wszystkim wielkością – tablet jest znacznie mniejszy od laptopa, nie mniej jednak nie oznacza to, że mniej funkcjonalny. Zarówno laptop, jak i tablet pozwalają na bezproblemowe i wygodne przeglądanie zasobów sieci, a także oglądanie filmów.
W przeciwieństwie do komputera osobistego, tablet posiada ekran dotykowy – kwestia ta okazuje się bardzo istotna w przypadku pisania dłuższych tekstów, warto jednak podkreślić, że na rynku pojawiły się już modele, do których można podłączyć standardową klawiaturę QWERTY. Większość użytkowników wykorzystuje jednak tablet przede wszystkim w celu poszukiwania informacji, przeglądania stron internetowych lub oglądania filmów.

Tablet w podróży

Wiele osób wychodzi z założenia, że tablet to doskonałe narzędzie multimedialne podczas podróży. Tablet jest zdecydowanie wygodniejszy niż popularny smartfon, przede wszystkim ze względu na wielkość ekranu, a przy tym zdecydowanie lżejszy i mniejszy niż laptop.

Tablet sprawdza się w różnych sytuacjach, począwszy od przeglądania stron internetowych, poprzez korzystanie z poczty elektronicznej, portali społecznościowych i komunikatorów internetowych, a na oglądaniu filmów skończywszy.

Tablety nie są kompatybilne z nośnikami zewnętrznymi – jedyny wyjątek stanowią w tym przypadku karty pamięci.

Chcesz kupić nowoczesny tablet? Wejdź na https://www.sferis.pl i sprawdź oferty sklepu Sferis