Szukanie pracy to żmudne zadanie, a żeby wykonać je skutecznie trzeba poświecić na to mnóstwo czasu. Tylko wtedy można odnieść sukces. Czasem zdarza się, że pomimo naszych starań telefon wciąż milczy. Wtedy warto się zastanowić, czy mamy dobrze napisane CV. Może się okazać, że popełniamy błędy, które nas dyskwalifikują.

Sprawdź literówki

Przeglądałeś CV kilka razy i wydawało ci się dopracowane. Sprawdź je ponownie za jakiś czas. Może zauważysz w nim drobne literówki, nieścisłości lub inne niedociągnięcia, które dyskwalifikują twoją kandydaturę. Takie pozornie drobne błędy są bardzo istotne. Jeśli rekruter je wykryje, prawdopodobnie odłoży twoje dokumenty aplikacyjne na bok. CV musi być napisane bezbłędnie. Tego typu niedociągnięcia powodują, że nie jesteśmy traktowani poważnie. Oczywiście dużo zależy od tego o jakie stanowisko się ubiegamy. W przypadku zgłaszania kandydatury na brukarza, czy pracownika budowlanego nie jest wymagana skrupulatność i dbanie o szczegóły w dokumentach. Liczą się umiejętności, które weryfikuje się w trakcie codziennych obowiązków. Zupełnie inaczej sprawa wygląda jeśli staramy się o pracę biurową, w której zwraca się uwagę na dokładność, a jednym ze sposób jej weryfikacji jest właśnie dokładne zapoznanie się z CV. Warto zatem na chłodno przyjrzeć się przesyłanej aplikacji i zastanowić, czy wygląda tak jak powinna. Jeśli nie zauważymy nic niepokojącego, należy zwrócić uwagę, w jaki sposób opisujemy nasze doświadczenie zawodowe. Być może nie używamy języka korzyści co może powodować wiele problemów, bo nie jesteśmy w stanie się tak dobrze zaprezentować. W efekcie kandydat z mniejszym doświadczeniem, ale lepiej wyeksponowanym ma większe szanse na angaż. Ważny jest też sam wygląd dokumentu. Powinien być czytelny i przejrzysty. Pamiętajmy, że osoba zajmująca się rekrutacja nie ma czasu, by wczytywać się w nadesłane aplikacje. Z reguły skanuje je tylko wzrokiem i zatrzymuje się na co ważniejszych momentach w życiorysie. Jeśli nie są one w jakiś sposób wyróżnione, to nawet kandydat z bardzo wysokimi kwalifikacjami może przegrać w starciu z kimś o znacznie mniejszym doświadczeniu. Jak widać pisanie CV
to nie lada sztuka i łatwo popełnić błąd.

Pisanie CV powierz specjalistom

Żeby zwiększyć swoje szanse na rynku, trzeba zadbać o to, by dokumenty aplikacyjne były starannie wykonane. Wszystkie ważne informacje powinny zostać wyróżnione, a obowiązki wypisane językiem korzyści. Rekruter musi od razu wiedzieć, że warto nawiązać z nami współpracę, a ponieważ nie ma czasu, by przyglądać się nadesłanej przez nas aplikacji trzeba przygotować wszystko tak, by było zachęcające. Pisanie CV najlepiej powierzyć fachowcom, którzy znają branżę HR od podszewki. Dzięki temu szanse na stworzenie profesjonalnej, a co ważniejsze, przyciągającej uwagę aplikacji znacznie wzrastają, a wraz z nimi szansa na otrzymanie telefonu z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Warto zatem zainwestować w siebie i znaleźć firmę, która zrealizuje dla nas ten ważny dokument.