Życie stawia przed nami różnorodne sytuacje, są również takie, z którymi nie zawsze umiemy obie sami poradzić. Gdy jesteśmy chorzy idziemy do lekarza, gdy cieknie nam kran do hydraulika, a gdy potrzeba nam porady prawnej do radcy prawnego.

Wiele porad u jednej osoby

Prawo i wszelki kontakt z nim zazwyczaj kojarzy nam się niezbyt dobrze, wezwania do sądu to nic przyjemnego tak się wydaje. Pamiętajmy jednak, że niekoniecznie tak musi być. Czasem wizyta taka kończy się dla nas dobrze, szczególnie, gdy na przykład mamy do czynienia z postępowaniem spadkowym lub darowizną, tak otrzymywane pieniądze, bądź nieruchomości, czy tez ruchomości, zazwyczaj cieszą ich nowych właścicieli, choć oczywiście spadek to szczęście w nieszczęściu. Czasem to my z kolei chcemy zapisać komuś coś w spadku lub przekazać jako darowiznę albo chcemy ogólnie spisać testament, ale nie bardzo wiemy, w jaki sposób to wykonać. Wtedy warto udać się do radcy prawnego, który spokojnie i jasno wytłumaczy nam, co po kolei powinniśmy zrobić, aby na pewno osiągnąć upragniony przez nas efekt. Dla niego nie będzie to zapewne nic skomplikowanego, ponieważ na co dzień boryka się z takimi sprawami. Sam akt notarialny również może wykonać radca prawny Kraków, ponieważ kompetencje radcy prawnego, adwokata i notariusza są do siebie bardzo zbliżone. Tak naprawdę w większości krajów funkcjonuje tylko jedna nazwa i jest razem adwokat i radca. W Polsce różnica polega tylko na tym, że adwokaci mają wyłączność na reprezentowanie podmiotów podczas spraw karnych i gospodarczych. W sprawach cywilnych równie dobrze możemy zgłosić się do radcy prawnego, jak i adwokata.

Stała współpraca

Prowadząc firmę możemy potrzebować stałej współpracy. Radca prawny Kraków jest otwarty również na takie propozycje. Szczególnie na początku będziemy potrzebować wiele porad z zakresu prawa pracy, czy innych dziedzin związanych z prowadzeniem samodzielnego biznesu. Nie zawiedziemy się współpracując z nim. Również wtedy, gdy starać się będziemy dochodzić swoich praw w sądzie skonsultujmy wcześniej nasze działanie. Zdarza się, że walczymy na przykład o wypłatę zaległej pensji i nie zawsze robimy to poprawnie. Reprezentowanie nas przez osobę, która posiada do tego odpowiednie kompetencje będzie skutkowało szybszym i bardziej profesjonalnym załatwieniem sprawy, czyli da nam większą szansę na wygraną. Skoro racja jest po naszej stornie to dlaczego nie zwiększyć swoich szans na powodzenie przedsięwzięcia.

Korzystaj z poradnictwa i działaj skutecznie

Radca prawny Kraków zaprasza do swojego biura, w którym omówicie wszelkie zawiłości prawnicze tak, by się udało osiągnąć upragnione cele, a wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa i, jak najszybciej. Sami nigdy nie będziemy tak dobrze zorientowani w przepisach, by skutecznie rozwiązać sprawy prawne. Zaufajmy fachowej obsłudze, a przede wszystkim zaufajmy doświadczeniu, jakie stoi za usługami radcy prawnego.