Zastanawiasz się, czy wypożyczyć kamper, ale nie wiesz, czy jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie? A może chcesz się dowiedzieć, co to jest za środek transportu? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule, dlatego koniecznie go przeczytaj.

Przenośny dom na kółkach

Kampery są powszechnie określane mianem przenośnego domu na kółkach. Różnią się one od siebie wielkością, niektóre są w rozmiarach samochodu dostawczego, a niektóre autobusu. Jednak niezależnie od typu i modelu, który wybierzemy, ich rozkład jest podobny. Posiadają one sypialnię, łazienkę i kuchnię. Dzięki temu nie musimy się przejmować takimi kwestiami jak na przykład rezerwacja noclegu. Ponadto posiadają one przestronne bagażniki, dzięki czemu możemy wziąć ze sobą wiele rzeczy w tym sprzęt turystyczny, rowery, czy zapasy jedzenia. Kamper zapewnia nam swobodę, na którą nie zawsze możemy sobie pozwolić podczas urlopu. Nie mamy wyznaczonego z góry grafiku przez co nie musimy zwiedzać interesujących nas miejsc z zegarkiem w ręku ani podążać za przewodnikiem. W podróży kamperem sami jesteśmy organizatorami, a stopień naszych przygotowań zależy tylko od nas. Warto przed podróżą prócz wybrania docelowego miejsca jazdy prześledzić palcem po mapie trasę, by zorientować się, ile i gdzie będziemy mogli wykonać postojów.

W pierwszą podróż kamperem

Istnieją dwie opcje, by wyruszyć w podróż kamperem. Pierwszą z nich jest wypożyczenie kampera, a drugą jego zakup. Osobom, dla których będzie to debiutowa wycieczka tym mobilnym środkiem lokomocji, polecam wybór pierwszej możliwości. Jest wiele modeli dzięki czemu każdy z nas powinien znaleźć swój wymarzony kamper. Podczas wyboru samochodu koniecznie musimy skonsultować się z pracownikiem wypożyczalni, który pomoże nam wybrać odpowiedni model i odpowie na wszelkie nasze pytania. Kiedy już wybierzemy kamper, pamiętajmy, że prócz kluczyków powinniśmy otrzymać także polisę OC, której ważność musimy sprawdzić, i dowód rejestracyjny. Należy także sprawdzić kamper pod względem technicznym, w tym celu wypytujemy obsługę o takie kwestie jak: podłączenie samochodu do sieci elektrycznej i wodociągowej, jak opróżniać toaletę na postojach, czy obsłużyć butlę z gazem. Musimy również zorientować się, czy mamy potrzebne nam wyposażenie jak: kliny najazdowe i gumowy wąż z kompletem końcówek do różnych kranów. Warto też zapytać pracownika wypożyczalni o meble kempingowe, które bardzo nam się przydadzą podczas postojów. Jak widać wypożyczenie kampera nie wiąże się z wieloma formalnościami.